مقالات متفرقه

طب سوزنی و ارتباط داروهای گیاهی بر طب سوزنی

در طب سوزنی و در کلینیک طب سوزنی و طب گیاهی ما با بررسی بیمار به صورت کلی و نه فقط شکایت اصلی بیمار شروع می کنیم ، ما از سوالات دقیق و خاصی در مورد سلامتی و سبک زندگی از جمله نگاه عمیق به خواب ، هضم و استرس ها استفاده می کنیم. و همچنین استفاده از نبض و زبان برای درک بهتر از سلامت کلی و توانایی هدایت بهتر بیمار در روند درمان و گرفتن نتایج بهتر و و دراز مدت برای بیمار به سر انجام برسانیم.

از مزایای طب سوزنی و به ویژه داروهای گیاهی این است که می تواند برای کمک به بیماران با مشکلات بی شماری برای کمک به تقویت روز آنها اعم از کاهش درد ، کمک به خواب ، هضم ، انرژی ، میل جنسی ، تنش عضلانی مورد استفاده قرار گیرد. برای دریافت ویزیت و رزرو نوبت طب سوزنی در تبریز به مطب خانم دکتر مهسا سلیمی مراجعه فرمایید.

طب سوزنی در تبریز

در زیر پنج فرمول گیاهی معمول چینی آورده شده است که ممکن است به شما در تقویت روند طب سوزنی کمک کند.

شیائو یائو سان

شیائو یائو سان فرمولی کلاسیک است که معمولاً برای درمان مسائل گوارشی ، تحریک پذیری ، مشکلات خواب ، انرژی و تغییرات خلقی استفاده می شود تا نام چند موردی را که به ویژه در اثر استرس تشدید می شوند.

در طب سوزنی روده با استرس و احساسات ارتباط زیادی دارد. جالب توجه است که این فرمول اغلب برای درمان استرس ، افسردگی و PTSD از طریق اتصال به روده و ارتقا of عملکرد مناسب گوارشی نیز استفاده می شود.

تحقیقات زیادی در مورد Xiao Yao San با بررسی سیستماتیک آزمایشات کنترل شده تصادفی در درمان افسردگی انجام شده است ، اظهار داشت که به نظر می رسد Xiao Yao San علائم افسردگی را با عوارض جانبی کمتر بهبود می بخشد و همچنین استفاده از Xiao Yao San به همراه داروهای ضد افسردگی ممکن است داشته باشد زمان شروع کوتاه تر از داروهای ضد افسردگی باشد.

سوان زائو رن تانگ

Suan Zao Ren Tang فرمول ویژه ای برای درمان بی خوابی و مشکلات خواب همراه با اضطراب است. اگرچه مطالعات بیشتری مورد نیاز است ، اما مطالعات فعلی گزارش کرده اند که Suan Zao Ren Tang می تواند یک گزینه درمانی جایگزین کاملاً پذیرفته و ارزشمند برای بهبود کیفیت خواب و اضطراب باشد.

Suan Zao Ren Tang از دیدگاه طب سوزنی گفته می شود که ” قلب را تغذیه می کند ” و در طب چینی ذهن در قلب قرار دارد ، بنابراین وقتی ذهن آرام است ، ما قادر به خواب بی سر و صدا هستیم.

یین کیائو سان

یین کیائو سان فرمولی است که به قرن هفدهم برمی گردد و معمولاً به عنوان نوعی درمان سرماخوردگی ، آنفولانزا و عفونت دستگاه تنفس فوقانی به ویژه همراه با تب یا گرگرفتگی مورد استفاده قرار می گرفت. پزشکان ثبت شده در روستای درمان طب سوزنی و سنتی کلینیک طب سوزنی هنوز هم استفاده از این فرمول امروز را به لبه یک سرد خیره و به برخی از امداد رسانی به علائمی شبیه به سرماخوردگی و افزایش در انرژی است.

گوی پی تانگ و طب سوزنی

Gui Pi Tang فرمول کلاسیک دیگری است که قدمت آن به سلسله های Song و Ming باز می گردد. Gui Pi Tang تجسم این داروی چینی است که می گوید ” درمان بیماری های مختلف با همان درمان ” زیرا می تواند بسیار متنوع باشد. Gui Pi Tang در طب سوزنی به معنی ” ترمیم طحال ” است که می تواند در کمک به هر چیزی از بی خوابی ، سرگیجه / سرگیجه تا تنظیم چرخه قاعدگی و موارد دیگر آشکار شود.

تو گوی وان و زو گوی وان و طب سوزنی

You Gui Wan و Zuo Gui Wan فرمولهای کلاسیک مهمی برای بازیابی ذات / انرژی حیاتی افراد هستند و اغلب در بیمارانی که دچار خستگی ، کمبود لب ، مشکلات باروری یا قاعدگی نامنظم یا غایب هستند استفاده می شود. در حال حاضر مطالعات زیادی در مورد You Gui Wan و Zuo Gui Wan با مدل های حیوانی با نتایج مثبت در ناباروری زن و مرد انجام شده است. یک مطالعه موش نشان داد که موش صحرایی نر با فرمول گیاهی به میزان قابل توجهی بالاتر از زیگوتهای بازیابی شده ، میزان IVF و آکروزین اسپرم نسبت به گروه کنترل تزریق شده با محلول نمکی نشان می دهد که فرمول های دارویی می توانند یک درمان حمایتی موثر برای باروری باشند.

این پنج فرمول کلاسیک تنها آغاز طیف وسیعی از داروهای گیاهی چینی است . لطفا توجه داشته باشید که فقط یک پزشک داروی گیاهی ثبت نام شده چینی می تواند به طور مناسب با اطمینان و به طور موثر داروهای گیاهی را تجویز کند هرگز سرخود از داروهای گیاهی و شیمیایی استفاده نفرمایید.

در کلینیک های Village Remedies در بالمین و سیدنی CBD ما از یک روش طب سوزنی دیستال استفاده می کنیم که در آن از نقاط دور از منطقه آسیب دیده با هدف بهبود گردش خون ، کاهش التهاب و تسکین سیستم عصبی استفاده می کنیم. این بدان معناست که شما نگران هیچ سوزنی در صورت نیستید ، همچنین شما را در ترکیب تمرینات صورت آزاد می کند در حالی که نقاطی که به تقویت اثر کمک می کند. همچنین ممکن است گیاهان را بر اساس نیازهای خاص شما توصیه کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا